Hawk Uddrejningsværktøj F1-75/ISO30
Hawk
Dette produkt kan kun købes i grupper af 1 stk.
På lager
  • 30 dages returret
  • Dansk kundeservice
  • Levering i hele Danmark
Produktspecifikation
  • Type drejning
    ISO drejning
Produktbeskrivelse
Industriel model til brug i drejebænke, fræsere, søjle- og radialboremaskiner. Leveres i plastkasse komplet med dorn og bomme. Gradering fremføringsskala 0,01 mm.
Tekniske data
Diameter hoved 75 mm
Hovedhøjde 80 mm
Justerbar slæde 25 mm
Uddrejning 12-225 mm
Diameter på borestangshul 18 mm