Hjem / Maskiner og værktøj / Metalbearbejdning / Metalbåndsave / Rong Fu Metalbåndsav RF-128HDR
Rong Fu Metalbåndsav RF-128HDR
Rong Fu Metalbåndsav RF-128HDR
Dette produkt kan kun købes i grupper af 1 stk.
Udsolgt
Fri fragt
  • 30 dages returret
  • Dansk kundeservice
  • Levering i hele Danmark
Produktspecifikation
  • Savbladets længde
    1635 mm
  • Drivkilde
    El 230V
  • Vægt
    78 kg
  • Anvendelsesniveau
    Professionel
  • Anvendelsestype
    Industri & produktion, Værksted & køretøjer
  • Anvendelsesområde
    Vedligehold & service, Produktion
Produktbeskrivelse
Tekniske data
Motor 230V 0,25 kW/0,33 hk
Kapkapacitet
- omkring 0° 128 mm, ± 45° 95 mm, 60° 44 mm
- rektangulær 0° 128x150 mm, ± 45° 75x95 mm, 60° 44x56 mm
Klingehastigheder 20/29/50 m/min
Klingestørrelse 12,7x0,64x1635 mm
Mål (LxHxB) 980x385x1060 mm