Hawk Cyklonspånsuger FM400-3300H 3-faset
Hawk
Dette produkt kan kun købes i grupper af 1 stk.
På lager
Fri fragt
  • 30 dages returret
  • Dansk kundeservice
  • Levering i hele Danmark
Produktspecifikation
  • Luftstrøm
    1760 m³/h
  • Luftmængde
    290 l
  • Hovedboret, diameter
    100 mm
  • Grengreb, diameter
    100 mm
  • Antal grene
    3 stk.
  • Filteroverflade
    4.32 m²
  • Filterdensitet
    1 µm
  • Drivkilde
    El 400V
  • Effekt
    3 kW
  • Støjniveau
    78 dB(A)
  • Længde
    1343 mm
  • Bredde
    900 mm
  • Højde
    2170 mm
  • Vægt
    175 kg
  • Anvendelsestype
    Industri & produktion
  • Anvendelsesområde
    Vedligehold & service, Produktion
  • Anvendelsesniveau
    Professionel
Produktbeskrivelse
Højdepunkter
  • Enestående ydeevne på både fint støv og spåner
  • Bevæger sig nemt og hurtigt takket være de store hjul
  • Automatisk filterrensning for optimal og ensartet luftstrøm
  • Arbejder ved lavt støjniveau
  • Stort opsamlingsbeholder på 0,24 m 3 (240 liter)
  • Filteret fjerner 99 % af alle partikler ned til 1 mikron
Leveres komplet med et filter og en plastikopsamlingspose.
Tekniske data Netspænding
400 V (3-fase)Motoreffekt
3,0 kW / 4 hk
Impeller diameter402 mm sugekapacitet
1760 m³ / hI indsug
3x100 mm Opsamlingssæk
, størrelse621 x 960 mm
Opsamlingssæk, volumen0,29
m3 Opsamlingsbeholder, volumen 0,24 m
Filterareal4,32 m 2
Filterkapacitet1 mikron
Lydniveau78 dB (A)
maskine (LxBxH)1343x 900 x 2170 mm Emballage
størrelse 1: 1350 x 730 x 1145 mm
2: 1575 x 487 x 491 mm