Hjem / Maskiner og værktøj / Snedkerimaskiner / Spånsugere / Hawk Cyklonspånsuger FM330C-2000H 3-fas
Hawk Cyklonspånsuger FM330C-2000H 3-fas
Hawk
Dette produkt kan kun købes i grupper af 1 stk.
Forudbestil
Fri fragt
  • 30 dages returret
  • Dansk kundeservice
  • Levering i hele Danmark
Produktspecifikation
  • Anvendelsesniveau
    Professionel
  • Anvendelsesområde
    Vedligehold & service, Produktion
  • Anvendelsestype
    Industri & produktion
Produktbeskrivelse
Fordele
  • Transportabel cyklonspånsuger egnet til små til mellemstore værksteder.
  • Kan tilsluttes tre maskiner med 3 x 100 mm adapter.
  • Støjsvag og behagelig i drift.
  • Den hjulforsynede affaldsbeholder gør affaldshåndteringen lettere.
  • Fjernbetjeningssystem som standardudstyr.
Tekniske Data
  • Motoreffekt: 1500W (50 Hz), 1600W (60 Hz)
  • Spænding: 400V
  • Blæserdiameter: 330mm (50 Hz), 320mm (60 Hz)
  • Indløbsdiameter: 150mm
  • Antal sugeindtag: 3x100mm
  • Luftstrøm: 1450m³/h
  • Størrelse på patronfilter: 340mm i diameter x 600mm i højde
  • Filtreringsgrad for patronfilter: 99 % ved 1 mikron
  • Størrelse på opsamlings­tromle: 500mm i diameter x 600mm i højde
  • Volumen på opsamlings­tromle: 0,118m³
  • Størrelse på opsamlingssæk: 340x560mm
  • Samlet størrelse: 1045x660x1745mm
  • Pakkestørrelse (mm): 1020x590x900mm; 1240x412x221mm; 650x425x425mm