Hjem / Garage og værksted / Batterier og opladere / Batteriopladere / Bahco Batterioplader BBCE12-15S 12V, 15A
16a8486a7a8b5d3f.png
16a8483384dba83f.png
1795ba35702ba93f.png
Bahco Batterioplader BBCE12-15S 12V, 15A
16a848346a62393f.png
16a847ed2d9afa3f.png
16a8486a7a8b5d3f.png
16a8483384dba83f.png
1795ba35702ba93f.png
16a848346a62393f.png
16a847ed2d9afa3f.png
Bahco
Automatisk vedligeholdelsesopladning / Digitalt display / Beskyttelse mod forkert tilslutning
Dette produkt kan kun købes i grupper af 1 stk.
På lager - Sendes inden for 3-5 hverdage
Fri fragt
  • 30 dages returret
  • Dansk kundeservice
  • Levering i hele Danmark
Produktspecifikation
  • Batterispænding
    12 V
  • Batteri type
    Blysyre
  • Driftsspænding
    230 V
  • Beskyttelsesklasse
    IP20
  • Ladestrøm
    15 A
  • Type batteri
    Blybatterier - 12 V, AGM, EFB, Gel, Blybatterier, PbCa
  • Vægt
    1.7 kg
Produktbeskrivelse
  • Fuldautomatisk 15 A batterioplader med vedligeholdelsesfunktion til 12 V batterier og forsyningstilstand
  • Med forsyningstilstandsfunktionen, der leverer maksimalt 10 A tilpasset køretøjets behov.
  • Perfekt til at holde batteriet forbundet, når køretøjet er i et udstillingslokale, hvor belysning, GPS osv. er testet for at sikre, at batteriet ikke aflades, men opretholder en stabil spænding på 13,6 V
  • Overvågning af flydetilstand: Opretholder automatisk optimal batteriopladning
  • Beskyttelse mod polaritetsvending
  • Hurtig tilslutning: Kabelskoen sættes på plads på få sekunder.
  • Batteriopladningsområde 12 V: 10–230 Ah.
  • Indgangseffekt: 230 VAC 50 Hz, 2,5 A/1,8 A. Udgangseffekt: 12 V ved 15/10 A. IP20.
  • Pakken indeholder: 15/10 A 12 V oplader/vedligeholdelsesoplader med forsyningstilstand, klemmer, kabelskobeslag og brugermanual.