Hjem / Garage og værksted / Batterier og opladere / Batteriopladere / Bahco Batterioplader BBCE12-10 12V, 10A
16a800ba8073703f.png
1795ba272401b93f.png
1795ba35702ba93f.png
Bahco Batterioplader BBCE12-10 12V, 10A
16a800ba8073703f.png
1795ba272401b93f.png
1795ba35702ba93f.png
Bahco
Digital display / Automatisk vedligeholdelsesopladning / Beskyttelse mod forkert tilslutning
Dette produkt kan kun købes i grupper af 1 stk.
På lager - Sendes inden for 3-5 hverdage
  • 30 dages returret
  • Dansk kundeservice
  • Levering i hele Danmark
Produktspecifikation
  • Batterispænding
    12 V
  • Batteri type
    Blysyre
  • Driftsspænding
    230 V
  • Beskyttelsesklasse
    IP20
  • Ladestrøm
    10 A
  • Type batteri
    Blybatterier - 12 V, AGM, EFB, Gel, Blybatterier, PbCa
  • Vægt
    1.2 kg
Produktbeskrivelse
  • Fuldautomatisk 10 A batterioplader med vedligeholdelsesfunktion til 12 V batterier
  • Overvågning af flydetilstand: Opretholder automatisk optimal batteriopladning
  • Beskyttelse mod omvendt polaritet
  • Hurtig tilslutning: Kabelskoen sættes på plads på få sekunder.
  • Batteriets opladningsområde 12 V: 10–200 Ah.
  • Indgangseffekt: 230 VAC 50 Hz. Udgangseffekt: 12 VDC ved 10 A. IP20.