Hjem / Maskiner og værktøj / Elværktøj / Fugepistoler / Makita fugepistol DCG180ZB 18 V 600 ml uden batteri og oplader
Produktspecifikation
- Drifttyp:Batteridrevet
- Batterispænding:18 V
- Batteri & oplader:Nej
- Drivkilde:Batteri
- Driftsspænding:18 V
- Garanti:2 år
- Global garanti:Ja
Produktbeskrivelse
Effektivere arbejde med fugtpistol, 600 ml holder.
Trådløs 18V fugtpistol med variabel hastighedskontrol og en høj trykkraft på 5.000 N (510 kg). Udstyret med antidrypfunktion.
Fordele
- Variabel hastighedskontrol.
- Autoreversering af fremføreren (antidryp funktion).
- Elektronisk strømbeskyttelse med advarselslampe.
- Kapacitet med 3,0Ah batteri op til 500 tuber/ladning (300ml silikone).
- LED-belysning giver godt udsyn på arbejdsemnet.
| Teknisk Information | |
|---|---|
| Li-ion batteri 18V | - |
| Batteribeskyttelsessystem | Ja |
| Fremføring | 0-28 mm/s |
| Vertikal bevægelse | 350 mm |
| Trykkraft | 5.000 N |
| Vægt med standardbatteri | 2,6 - 3,0 kg |
| Mål (LxBxH) | 538 x 108 x 281 mm |
| Indre diameter | 51 mm |