Hjem / Generator og nødstrømsanlæg / Generator benzin / Champion Generator CPG6500E2 5,5kW 1-faset Benzin m/fjernstart
3GARANTI.png
AVR.png
CE_logo.png
Champion Generator CPG6500E2 5,5kW 1-faset Benzin m/fjernstart
Champion CPG6500E2-EU_pic02.png
Champion CPG6500E2-EU_pic03.png
Champion CPG6500E2-EU_pic04.png
Champion CPG6500E2-EU_pic05.png
Champion CPG6500E2-EU_pic06.png
Champion CPG6500E2-EU_pic07.png
Champion CPG6500E2-EU_pic08.png
Champion CPG6500E2-EU_pic09.png
ELEKTRISK.png
FJARR.png
INTELLI.png
KALLSTART.png
OVERLAST.png
VOLTSKDD.png
3GARANTI.png
AVR.png
CE_logo.png
Udgået af vores sortiment
Champion Generators
Mobil generator med trådløs fjernstart
Produktbeskrivelse
CPG6500E2-EU er en mobil generator med trådløs fjernstart! Med en 389cc 4-takts Champion OHV-motor. Generatoren yder 5000W i kontinuerlig effekt og hele 6500W i udgangseffekt. Brændstoftanken er på 25 liter og giver generatoren en driftstid på op til 10 timer ved 50% belastning. Den slukker automatisk ved lavt olieniveau og er udviklet og testet til krævende miljøer.
Fordele
  • 5000W kontinuerlig effekt
  • 6250W i udgangseffekt
  • Op til 10 timer ved 50% belastning
  • Trådløs fjernstart
  • Integreret U-håndtag
  • El-startknap
  • Auto-sluk ved lavt olieniveau
  • Intelligent 3-i-1 display
  • 3,1 cm holdbar stålramme til beskyttelse
  • Hjul inkluderet
  • 3 års garanti
Hvad fungerer den til?
Tekniske data
Watt ved start 6250W
Udgangseffekt 5500W